Spoločnosť Pranita je malý rodinný podnik. Slovo "Pranita" znamená v sanskrte, čo je jeden z najstarších známych jazykov sveta, "človek, ktorý kamkoľvek ide, ide so cťou," alebo tiež "dobrosrdečný a láskavý". Rovnaké sú aj naše hodnoty.

Ja sama som niekoľko rokov žila a študovala v Indii. Ešte z Indie som v lete roku 2012 s pomocou rodiny otvorila internetový obchod www.pranita.cz.

Sme priami dovozcovia, v Indii a Nepále si sami alebo s pomocou priateľov vyberáme najzaujímavejšie šály. Z dostupných šálov sa vám snažíme doviezť len tie s overenou kvalitou a predávame ich s uvedením pravdivých údajov o ich zložení a kvalite. Obchodníci v Indii i Nepále často predávajú šály označené ako 100% kašmír, 70% pašmína + 30% hodváb a podobne, skutočné zloženie materiálu je však možné zistiť len ťažko. Z tohto dôvodu sme si niektoré vybrané šály nechali v Českej republike posúdiť súdnym znalcom.

Od roku 2013 ponúkame aj veľkoobchodný predaj. V septembri 2014 sme internetový obchod rozšírili na Slovensko a v novembri 2016 do Nemecka - naše slovenské stránky sú www.pranita.sk a nemecké www.pranita-schals.de.

Tiež vás radi uvidíme v našom malom obchodíku v drevenici v severočeskej dedine Sloup v Čechách blízkosti sklárskeho mesta Nový Bor.

Od pondelka do soboty máme otvorené od 11 do 13 hodín. Pretože tu bývame, môžete nás navštíviť aj popoludní alebo cez víkend, moc radi vás uvidíme. Radšej sa však prosím vopred ozvite telefonicky alebo e-mailom.

Naša dedina so skalným hradom, prírodným kúpaliskom a 80 drevenicami je dedinskou pamiatkovou zónou a spolu s nádherným okolím je obľúbeným turistickým cieľom, rovnako ako neďaleké slávne Máchovo jazero.

 

Nájdete nás na adrese:

Mgr. Jindra Bhutia Holovská
Potoční 95
471 52 Sloup v Čechách
Česká republika

tel. č.: +420 777 178 129
e-mail: saly@pranita.cz

 

Tešíme sa na vašu návštevu!