Spoločnosť Pranita je malý rodinný podnik fungujúci s pomocou rodiny a priateľov. Slovo "Pranita" znamená v sanskrte, čo je jeden z najstarších známych jazykov sveta, "človek, ktorý kamkoľvek ide, ide so cťou," alebo tiež "dobrosrdečný a láskavý". Rovnaké sú aj naše hodnoty.

Ja sama som niekoľko rokov žila a študovala v Indii. Ešte z Indie som v lete roku 2012 s pomocou rodiny otvorila internetový obchod www.pranita.cz.

Sme priami dovozcovia, v Indii a Nepále si sami alebo s pomocou priateľov vyberáme najzaujímavejšie šály. Z dostupných šálov sa vám snažíme doviezť len tie s overenou kvalitou a predávame ich s uvedením pravdivých údajov o ich zložení a kvalite. Obchodníci v Indii i Nepále predávajú šály označené väčšinou ako 100% kašmír, 70% pašmína + 30% hodváb a podobne, skutočné zloženie materiálu je však možné zistiť len ťažko. Z tohto dôvodu sme si niektoré vybrané šály nechali v Českej republike posúdiť súdnym znalcom.

V septembri 2014 sme internetový obchod rozšírili na Slovensko, v roku 2016 do Nemecka a v roku 2019 do Rakúska - naše slovenské stránky sú www.pranita.sk, nemecké www.pranita-schals.de a rakúske www.pranita.at.

Od jari do jesene je nás tiež možné navštíviť v malom obchodíku v drevenici v severočeskej dedinu Sloup v Čechách v blízkosti sklárskeho mestečka Nový Bor, kde s rodinou bývame. Naša dedina so skalným hradom, prírodným kúpaliskom a 80 drevenicami je dedinskou pamiatkovou zónou a spolu s nádherným okolím je obľúbeným turistickým cieľom, rovnako ako neďaleké slávne Máchovo jazero.

 

Nájdete nás na adrese:

Mgr. Jindra Bhutia Holovská
Potoční 95
471 52 Sloup v Čechách
Česká republika

tel. č.: +420 777 178 129
e-mail: saly@pranita.cz

Tešíme sa na Vašu návštevu na našich webových stránkach alebo u nás v Sloupu v Čechách!

Filter

Určenie

Vzor

Farba

Materiál

Hrejivosť

Rozmer

Cena